Hlavní témata

Satirický týdeník - hovory s primátorem

Primátor - budovatel

Hovory "K" č. 1 z Radnice

Fiktivní interview s fiktivním primátorem

 

Pane primátore, máte za sebou první polovinu vašeho druhého volebního období , můžeme si udělat malou bilanci úspěchů vašeho primátorství ?

Jistě, děkuji za správnou otázku. Úspěchů máme mnoho. Za největší úspěch považuji to, že jsme nic nezkazili .

Pane primátore , ale vždyť vy jste za těch sedm let vládnutí na radnici přece vůbec nic neudělali .

No, vždyť vám to říkám , že jsme nic nezkazili a to proto , že jsme moudře nic nedělali. Copak to nechápete ? Máme proto stále křišťálově čistý štít tak jako na začátku.

Pane primátore , a co tomu říkají vaši voliči ?

To mě vůbec nezajímá, mně je jasné , že potřetí za sebou už ty komunální volby nevyhraju , tak bych to chtěl zkusit jako úspěšný primátor v parlamentu , to by bylo pro moje voliče velké vyznamenání a mohli by na mě být pyšní . Chtěl jsem vloni dělat hejtmana, ale bohužel to nevyšlo, ti moji voliči si vůbec nevšimli mého charisma a omylem dali hlas nějaké blondýně . Tak to zkusím na podzim rovnou do parlamentu , na nějaké kandidátce na volitelném místě se tam určitě dostanu.

A s jakým volebním programem se chcete dostat do paramentu ?

To ještě netuším , ale na nějakém programu vůbec nezáleží , stejně ho nikdo neplní . Důležité je lidem slíbit to , co chtějí slyšet. Třeba něco jako že se budou mít líp, nebo že se zlevní pivo nebo nějaké jiné hovadiny. To zabírá nejvíce .

Ale na to přeci jako poslanec nemůžete mít žádný vliv ?

No to sice né , ale slíbit to můžu . Aspoň se lidi budou mít na co těšit. No, a když se to náhodou povede , tak jim řeknu, že to byla moje zásluha a budou mi vděčni a já budu slavný. Když lidem řeknete pravdu , že bude stále hůř a hůř , nedostanete, mladíku, ani jeden hlas.

A nemáte obavu z politické konkurence ?

Vůbec ne , jednak jsem jasně nejlepší a za druhé , moji konkurenti ,pokud ještě byli dříve u vlády na radnici ,tak se neustále snažili něco zlepšovat, nadělali přitom spousty chyb a afér a na ty se nezapomíná .Ty jejich maléry jim rád v kampani připomenu.

Kromě toho, že jste nejlepší kandidát , jaké jsou vaše další přednosti ?

Za prvé je to skromnost a pokora, za druhé jsem sympatická charismatická osobnost a za třetí , vždy mluvím pravdu.

Pane primátore , to s tou pravdou mě zaujalo, mohl byste to trochu rozvést?

Ale zajisté , například když jsme zjistili, že nemáme v městské kase už ani korunu a musíme si vzít úvěr, tak jsem veřejnost pravdivě informoval v tom směru , že všechny výdaje máme plně pokryty městským rozpočtem. A v tom rozpočtu, ve kterém se naštěstí nikdo nevyzná, byl pravdivě ten úvěr schován .Nebo například když v zimě napadl sníh, který nikdo neodklízel, tak jsem pravdivě prohlásil, že kalamitu máme pod kontrolou. Chodníky ve městě jsme totiž soustavně monitorovali pomocí policejních kamer a když konečně sníh roztál, tak jsem hned pravdivě prohlásil, že kalamita byla zvládnuta . Nikdo mi nemůže nic vytknout.

Vraťme se prosím ještě k tomu předchozímu volebnímu období . Mohl byste uvést aspoň něco málo , co se vám podařilo ?

Naštěstí se mým předchůdcům nepodařilo dokončit všechny stavby co připravili ,takže se mohu jako jejich dokončovatel pochlubit opravdu mnohým , zejména akcemi" stříhání pásky". Byly vždy dokonalé, i televize párkrát přijela . A taky se mi podařilo vyvěsit tibetskou vlajku z okna radnice , na to se nezmohli ani na radnici v Praze.

Zeptám se vás tedy jinak . Jak byste zhodnotil sedm let vašeho skvělého primátorství ?

Správná otázka. Jedná se o historicky suverénně nejlepší období v dějinách města . Město vzkvétá, je čisté, upravené , plné zahrad a zeleně a mladých vzdělaných lidí . Pokud si zlomíte na křivém nebo namrzlém chodníku nohu, tak máme uzavřené pojištění, takže už nemusíme chodníky uklízet . Ve světě je naše město známo jako nejlepší lázně s nejlepším primátorem na světě . Jedná se o místo k šťastnému žití . Máme hmatatelné výsledky . Ustanovili jsme např. 15 komisí , pět zvláštních výborů, tři pracovní skupiny a najali desítky poradců-expertů . To se nikomu před námi ještě nepodařilo. Pravda , stojí to všechno hodně peněz, ale když si na to půjčíme, tak těm všem našim najatým kamarádům včas a řádně zaplatíme .

Promiňte pane primátore, ale z čeho tu půjčku zaplatíte?

Vždyť jsem vám to už vysvětlil . Dostanu se do parlamentu a víc mě to nezajímá. Já tu půjčku samozřejmě platit nebudu . Ať si to vyřeší můj nástupce. Když chce po mně někdo dělat primátora, tak v tom prostě musí umět chodit minimálně stejně dobře jako já.

Ale když jste nastupoval do funkce primátora vy, tak město mělo na účtu přes 600 miliónů korun a teď tam není ani koruna . Co jste za ty peníze pořídili ?

Mladíku, vůbec jste nepochopil to , co vám tu celou dobu vysvětluji. Město vzkvétá, má skvělého primátora, komise a výbory pracují , experti nám dobře radí, vše se nám daří ,tak proč máte tak arogantní dotazy ? Škodit totiž umí každý, já ale buduji, buduji a buduji .  

Omlouvám se pane primátore, to vaše neustálé budování města mě přesvědčilo . Jste náš primátor -budovatel . Mohu to použít jako haed-line pro můj článek ?

Můžeme se poctivě jako gentlemani dohodnout . Pokud za ten můj nápad s hedlajnem dostanu předem 10 litrů do kapsy, tak s tím nemám problém a můžete si to dát do tisku .

Děkuji vám a interview a za týden Na shledanou !

ptal se Karel Varyška     

Nemáte oprávnění publikovat komentáře. Přihlašte se prosím.

Komentáře  

0 profile
2018-10-30 18:07
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

https://www.fitomento.com/images/photos/3733/134/c39a61ede83c3ef568b5fae1.jpg

Vary Sobě

Fórum karlovarských občanů a odborné veřejnosti v otevřeném dialogu s těmi, kdo rozhodují, plánují a mění tvář města Karlovy Vary. Alternativní názory, projekty a zamyšlení nad současným děním a rozvojem jednoho z nejkrásnějších měst na světě.

Občané Karlovarska. Vám adresujeme fórum VarySobě. Žijeme v jednom z nejkrásnějších měst na světě. Žijeme tu trvale, dojíždíme sem a nebo město a jeho okolí jen navštěvujeme. Záleží nám na tom, jak se bude k městu Karlovy Vary a jeho okolí přistupovat. Největší problém spatřujeme v tom, že informace o dění a plánech jsou velmi omezené . Zde dáváme prostor pro sdílení maximálního množství poznatků k tématům, které Karlovarskem hýbou. Není nám lhostejný přístup k historickým a přírodním hodnotám, které jsou zde tak ojedinělé. Chceme navrátit Varům jejich "zlatý věk", hodnotné a jedinečné děje, prostory a hmoty udržovat a pozvedávat. Nové a rozvíjející se věci tvořit odpovědně k prostředí a k budoucnosti.