Hlavní témata

Satirický týdeník - hovory s primátorem 2

Hovory "K" č. 2 z Radnice

Fiktivní interview s fiktivním primátorem

Primátor "a basta"

Pane primátore, chtěl bych se dnes věnovat konkrétnímu tématu , je to možné ?  

Jistě, mladíku, pokud to téma bude o ničem , tak jsem vám k plně k dispozici . Nezapomeňte ale na to , že jsme na Radnici doposud nic nezkazili a že jsem nejlepší primátor. 

 

Pane primátore, na to se nedá zapomenout. Můžete mi ale sdělit , proč jste zahájili přípravu výstavby integrovaného dopravního terminálu ve Varšavské ulici ? 

Jak to že to nechápete ? Je přeci jasné , že jsme za těch sedm let zatím nic opravdu velkolepého neudělali. Ale teď před volbami do parlamentu chci jako sedmipatrový dort na stříbrném tácu předložit veřejnosti můj geniální nápad dopravního terminálu. 

 

Pane primátore , ten nápad umístit dopravní terminál ve Varšavské je opravdu váš ? 

No samozřejmě. Našel jsem ho přeci v šanonech mého předchůdce , tak čí by tedy měl být?

 

A jste si jist , že ten nápad je správný ?

Absolutně jsem si jist . Už jenom to, že jsem to vymyslel já, zaručuje , že to je správné řešení. 

 

V pořádku , máme tady před sebou studii toho dopravního terminálu ve Varšavské ,v čem vidíte její přednosti ? 

Pro nás je nejdůležitější , aby náklady na výstavbu byly co největší, a to taky jsou .

 

Tomu nerozumím , a proč ? 

Je vidět, že nerozumíte vůbec ničemu, mladíku . Čím větší náklady, tím větší provize ze zakázky . Stavební firmy dnes nemají práci a budou mi vděčné , když dostanou předraženou zakázku a rády se mi za to odmění. To , že bude ta zakázka tak drahá, vlastně podporuje soukromé podnikání, neboť jinak by na ní nikdo nic nevydělal, že? A to je správné. Já jsem byl vždy pro spravedlivé podmínky pro podnikatele . Když jsem ještě podnikal, tak bych se bez dotací vůbec neobešel. Dobře vím, o čem mluvím. Představte si , že někdo měl takové štěstí, že žádné dotace nepotřeboval a podnikání mu šlo hladce . Jaká to byla spravedlnost ? K té došlo až poté , co jsme my nešikové a smolaři konečně ty státní dotace obdrželi a dostali jsme se tak na stejnou úroveň zisku jako ti nejúspěšnější. Tím se odstranila ta nerovnost a nespravedlnost v podnikatelském prostředí . 

 

Pane primátore , proč jste zadal bez výběrového řízení Studii dopravního terminálu napřímo dvojici projektantů Tuštík a Jůma a za cenu celkem přes 900 tis. Kč ? 

Za prvé, není pravda , že to bylo bez výběrového řízení .Velmi dlouho jsem vybíral někoho ,kdo by byl schopen moji představu namalovat. Konečně jsem našel a vybral tyto dva moje projektanty,kteří byli ochotni namalovat za peníze cokoli. Takže výběrové řízení ve skutečnosti proběhlo a já si vyprošuji další impertinence v tomto směru. A že to nebylo úplně zadarmo? Znáte přeci to přísloví : nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat laciné věci .

 

Omlouvám se , nechtěl jsem se vás dotknout. Máte samozřejmě pravdu . Ale můžete nám přiblížit, jak jste je našel ?

Bylo to snadné. Lidi , kteří jsou ochotni za peníze učinit cokoliv,není opravdu mnoho. Ale naštěstí již byli prozíravě angažování v našich městských pracovních skupinách, výborech a komisích, takže šlo jen o to, rozhlédnout se kolem podrobně sebe . A to já jako zkušený politik umím. Proto mě moji voliči milují . 

 

Pane primátore , nezlobte se na mě kvůli tomu , na co se vás teď zeptám ,ale slyšel jsem námitky, že ten jejich návrh není zcela v pořádku, co mi k tomu řeknete?

To víte, to je ta naše česká povaha. Snadnější je bořit než stavět , snadnější je kritizovat ,než něco vymyslet. Vyskytla se pochopitelně i u nás ve Varech taková úzká skupina křiklounů a buřičů , která ničemu nerozumí a která je naštvaná, že jsme se do tak významné akce pustili sami bez jejich profesorských rad. Kdoví, kdo ty budižkničemy za ten křik platí , zadarmo to určitě nedělají. Já bych taky zadarmo nic nedělal.

 

Promiňte , ale pokud vím, tak v té skupince jsou samí inženýři .

To přece nic neznamená. Já jsem taky inženýr a terminál se mi velice líbí . Ostatně, už jsem rozhodl, že to je jediné správné a možné řešení, tak proč se o tom stále pochybuje . Terminál bude ve Varšavské a basta. 

 

A můžete prosím našim čtenářům prozradit, co se vám na tom terminálu líbí nejvíce ? 

To je přeci vidět na první pohled. Bude to největší terminál v Čechách a možná i v celé Evropě. Nedávno se byli naši náměstci z Radnice podívat na fotbal v Manchesteru a přitom zjistili, že ten jejich terminál je proti našemu terminálu ve Varšavské úplný trpaslík . Až se k nám ti namyšlení Angláni přijedou učit, jak se má řešit doprava, tak zezelenají závistí.

 

Omlouvám se, pane primátore, ale přeci jenom Manchester je mnohem větší město než Karlovy Vary a navíc tam jezdí tramvaje . 

No vidíte, jak to všechno děláme prozíravě s výhledem do budoucna.Až budou mít Karlovy Vary 600 tisíc obyvatel a budou tady jezdit tramvaje jako v Manchesteru, tak nám ten obrovský terminál přijde vhod, jako bychom ho našli . Já problémy s dopravou totiž řeším prozíravě dopředu , aniž by ještě nastaly . Nezdá se vám to přímo jako geniální přístup ? To byste měl do toho svého plátku napsat a ne naslouchat té skupince inženýrků - samozvanců.

 

Takže mohu napsat , že k tomu terminálu ve Varšavské máte přímo otcovský vztah ? 

Copak otcovský , napište přímo mateřský , to zní mnohem lépe, znám ten mateřský vztah totiž z domova . Jsem sám takový maminčin mamánek . Všiml jste si těch velkých holých ploch na fasádě terminálu? To mi tam ti milí architekti namalovali přesně podle mého přání . A víte proč ? Až umřu, tak tam bude vyveden ohromný nápis TERMINÁL PRIMÁTORA a hned vedle bude moje celé jméno. Něco jako je na letišti Václava Havla Na to se těším ze všeho nejvíce, toho bych se chtěl dožít . 

 

 

Pane primátore,děkuji vám za interview a za týden Na shledanou !

ptal se Karel Varyška 

 

 

 

 

 

 

 

Nemáte oprávnění publikovat komentáře. Přihlašte se prosím.

Vary Sobě

Fórum karlovarských občanů a odborné veřejnosti v otevřeném dialogu s těmi, kdo rozhodují, plánují a mění tvář města Karlovy Vary. Alternativní názory, projekty a zamyšlení nad současným děním a rozvojem jednoho z nejkrásnějších měst na světě.

Občané Karlovarska. Vám adresujeme fórum VarySobě. Žijeme v jednom z nejkrásnějších měst na světě. Žijeme tu trvale, dojíždíme sem a nebo město a jeho okolí jen navštěvujeme. Záleží nám na tom, jak se bude k městu Karlovy Vary a jeho okolí přistupovat. Největší problém spatřujeme v tom, že informace o dění a plánech jsou velmi omezené . Zde dáváme prostor pro sdílení maximálního množství poznatků k tématům, které Karlovarskem hýbou. Není nám lhostejný přístup k historickým a přírodním hodnotám, které jsou zde tak ojedinělé. Chceme navrátit Varům jejich "zlatý věk", hodnotné a jedinečné děje, prostory a hmoty udržovat a pozvedávat. Nové a rozvíjející se věci tvořit odpovědně k prostředí a k budoucnosti.