Karlovy Vary v nadpisech

Jak jsou Karlovy Vary prezentovány v titulcích?

Bude tomu 100 let, co se ve Varech jakoby zastavil čas. Doba "zlatého věku" skončila, pár zajímavých staveb se tu a tam ještě objeví, ale jde již jen o solitéry. I když pořád ještě dokreslují atmosféru. První světová válka, rozpad monarchie, vznik samostatného státu. Na první pohled, až na odklon od monarchie a "Vídeňské smetánky" nemusí jít o konec lázeňské sezóny, ale kdo by čekal další rozkvět, narazil na druhou světovou válku a následnou čtyřicetiletou separaci. Exkluzivita Karlových Var zabránila jejich úplnému konci, přinesla lázeňskou péči všemu pracujícímu lidu, ale začali se dít změny. Jako když profesora nutili zvedat ve fabrice závoru. Byl to stále učený, morální a nad ostatními výjimečný člověk, ale začal otupovat své vnímání a dost často nebyl upraven, jak bylo jeho okolí zvyklé. Bohužel časem vyšel ven i v teplácích a ve víru polistopadového kapitalismu navíc pro ty tepláky byl cool a in. Tak i naše město dostalo "cool" stavby a svoboda, v českém vyznění svoboda = mohu dělat cokoli, přinesla bujnou fantazii. Čím více času utíkalo, tím méně byl slyšet Strauss přes rap, rnb a metal. Na radnici ještě dnes volají po soutěžích za novými moderními dominantami historických míst ve městě. A co udělali v Mariánských a Františkových lázních? Jsou to krásná místa, obnovující své historické skvosty a když budují, lpějí na rázu, který je tak ojedinělý. A díky tomu jsou hojně navštěvovaní cizinci, cestovní ruch může plnit jejich rozpočet, ve kterém jsou položky pro jejich obyvatele.... A nám to zde stále nedochází? Lázeňství a cestovní ruch živí naše město. To ale musí vypadat, aby do něj někdo chtěl jezdit. A co nejvíce láká? Historie, tradice, unikátní místa, objekty a děje. Máme na světě ojedinělý prostor. Kdo v něm zanechá jakou stopu?

A o čem ve spojení s naším městem většinou média píší?

Zkažené karlovarské dorty - ides.cz 17.2. 2006

Nemocné Císařské lázně - idnes.cz 3.4. 2015

Dopravní terminál změní centrum Varů, vyvolává ale řadu otázek - idnes.cz 7.9. 2016

Karlovarský terminál budí kvůli léčivým pramenům obavy inspektorátu lázní - idnes.cz 9.11 2016

Hotel Thermal si ještě počká na rozhodnutí, zda se stane památkou - idnes.cz 1.2. 2017

Bazén u Thermalu je bez vody. Může to být jeho zkáza, varují odborníci - idnes.cz 13.1. 2016

Zbourat Vřídelní kolonádu? Brzy to bude nutné, tvrdí vedení Varů - idnes.cz 6.10. 2014

Karlovy Vary se ocitly bez svého slavného symbolu, bez Vřídla. Havárie Vřídelní kolonády je prý důsledkem korupčního politikaření - Krajské listy 15.2. 2016

Komu patří Karlovy Vary: polovinu domů vlastní občané bývalého SSSR, třeba včetně exposlance stíhaného za falšování hlasování - HN 30.1. 2017

V Karlových Varech zastupitelé kamarádovi prodali lázně za polovic - Expres.cz 5.10. 2016

Vary se představí na MFF jako metropole české korupce - Parlamentní listy 29.6. 2012

Karlovy Vary mají pomník korupce - KV arénu - Parlamentní listy 10.12. 2010

Autor: Ing. Václav Benedikt

 

Nemáte oprávnění publikovat komentáře. Přihlašte se prosím.