Už začali...předvolební mlácení prázdné slámy

Opět rozhovor s někým, kdo třeba něco ví....

Přeji Vám dobrý den. Všiml jsem si, že již začala volební kampaň. Slogany hlásí do světa světlé zítřky. Dá se jim věřit?

Dobrý den, volič se může sám v mnohých případech přesvědčit, je-li ten či onen obličej na plakátu se svým osvětovým názorem a příslibem slunce a vysokých teplot po celý rok za pomateného blázna, lháře, či snílka, který "to myslí upřímně". Pak je možné mezi těmito tvářemi vyhledat i takové, které nejsou pomalovány klaunskou kamufláží a které nemají skutečný škleb své tváře na druhé straně hlavy. Smutné je, že po zkušenostech s dosavadním vedením města nemohou své další zvolení obhájit ti, kteří již měli možnost předvést, co v nich je. Tedy v ideálním a racionálním světě by již nemohli uspět. Protože vidíte-li postavu, která vykonávala do současné doby funkce v městské veřejné správě a vidíte stav města se zmraženým rozvojem s chátráním tradic a starých hodnot, s úbytkem majetku a lidí a s přípravou investic zadlužujících město bez přínosu pro něj, není možné takové lidi znovu volit. Ano, někteří se budou vymlouvat, že je přehlasovali a že měli dobré nápady. Obrázek si můžete udělat na on-line přenosech z městského zastupitelstva, v článcích, mediálních výstupech a na různých setkáních s občany, které magistrát pořádá. Je to výsměch lidem. A ti by tam chtěli znovu?

Počkejte, kdo se vysmívá lidem?

Nejvíce šašek králem, primátor Kulhánek. Všimněte si, jak má sucho kolem pusy. To jak se mu z ní práší. No dobře, tak vážně tedy. Několikrát jsem informoval naše čtenáře, ať si dají před volbami pozor, kdo bude jaké téma vydávat za své a jak kdo bude voliče klamat s heslem "slibem nezarmoutíš". Tak třeba Referendum kolonáda. Současné zastupitelstvo - a to všichni zase kandidují a chtějí funkce a politickou kariéru - tak tedy to současné kocourkovské karlovarské zastupitelstvo o referendu nechtělo ani slyšet. A to jsme ho původně nabízeli magistrátu ke spolupráci, ať vidí, co si občané města přejí. Narazili jsme na odpor lží, tahání za slovíčko, obracení významů, až zastupitelstvo odmítlo referendum vyhlásit a to bez udání relevantního důvodu, jak později určil správní soud, který referendum bez váhání vyhlásil. A teď si kolonádu a možnou obnovu historické, a třeba soutěž a řešení vřídla a technologií berou do svých nevymáchaných h.. úst ti, kteří se občanům města vysmívali.

To by mne zajímalo, kdo chce teď referendum kolonáda zúročit pro sebe.

Tak třeba MUDr. Pavel Bouška a Karlovaráci. Pan Bouška se nám při obhajobě referenda na zastupitelstvu vysmíval do očí a vedl opojné matematické rozbory otázky k referendu. Asi jako "šla Nanynka do zelí, jaká je pravděpodobnost, že tam dojde...". Žádná politická strana - až na jednu, ale nebudu propagovat - nechtěla referendum podpořit a hned po něm první Karlovaráci vyběhli s nápadem vytvořit komisi. No trapný až na půdu. A dnes už jezdí pan Bouška ve vší své obrýlené kráse vylepen na autobusech a hlásá do světa, že bude zachraňovat vřídlo. Tak to je třeba ukázkový případ, kdy nejde o téma samotné, ale o jeho využití k volbám. "Tu máš voliči, hlodej kost, sice je už ohlodaná, ale hlavně když mi na pamlsek skočíš."

Kdo tedy může vystupovat za referendum kolonáda?

Jedině jeho iniciátoři. Petiční výbor tedy. Já, Ing. Václav Benedikt, Ing. Ota Řezanka, Olga Bishofová a Ing. Josef Plašil. Mimo Karlovy Vary jsme měli silnou podporu od Alexandera Mayera.

A kdo nejvíce nechtěl o referendu ani slyšet?

Není těžké hádat. Kdo by měl naše město vést k prosperitě, udržovat jeho rozvoj a starat se o dosavadní hodnoty. Kdo by měl celou správu města vést a přinášet zásadní vize a reprezentovat a vůbec to nedělá. Ano, správně, současný primátor Ing. Petr Kulhánek (KOA). To KOA za jeho jménem značí, že je reprezentantem Karlovarské občanské alternativy. Jak na minulém zastupitelstvu někdo vtipně prohodil "Karlovarská občanská alternativa není rozhodně alternativou ani za mák a občanskou už vůbec ne." A přes to, že pan primátor bezostyšně lže, že nepřinesl rozvoji města nic, než projekty dopravního terminálu před tržnici, studii na chaty a amfiteátr na Rolavu, byty do Císařských lázní a pak hned KSO tamtéž, plán zničení Alžbětiných lázní a zadlužení města, referendum nereferendum oprava současné vřídelní kolonády s vyhozením stovek milionů a výstavbu nové dominanty, zanedbané areály a vylidňování města, přesto všude tluče prázdnou slámu - sebe - a mnoho lidí ho chce volit, protože slyší na jeho "sedni, lehni, dostaneš pamlsek" v podobě slibů o vyhřívaných chodnících, odnaučení psů vyměšování, a silnicích pokrytých perskými koberci. Ten, kdo nevidí ani přes svůj dvorek, tím může být uchlácholen, ale až rozpad dojde i k jeho dvorku, bude pozdě.

Dál se podívejte na celé zastupitelstvo: https://mmkv.cz/cs/clenove-zastupitelstva, a udělejte si vlastní obrázek. K panu Bruštíkovi je uvedeno již několik příspěvků, třeba jak zachraňuje karlovarská pískoviště, pan Klsák, no nechci mu ublížit, protože vlastně neškodí, ale jen je a mluví a všude...teda kromě Unesco a již vyhlášené památkové rezervace. To vnímám jako mega průšvih.

Jak se tedy vyznat ve slibech a hledat pravdu?

Jednoduché, hledat jí. Když mi někdo na otázku "koho budeš volit?" odpoví, "nevím, všichni tam jsou stejní...nic se stejně nezmění...volit nebudu...k čemu to je, stejně tam jdou jen krást..." nejraději bych s protiřečníkem zacloumal, ať se probere, protože toto jsou přesně kecy, co nahrávají dutým hlavám ve šplhání do křesel. Není těžké projít jednotlivé strany, jejich kandidáty, co kdy říkali v různých článcích, zajít na jedno dvě zastupitelstva, poptat se na nové tváře a vytvořit si tak vlastní úsudek. Sakra na to nesmíme kašlat. Ti, co obsadí magistrát, rozhodují o našem prostředí, ve kterém žijeme a hospodaří s naším společným majetkem. Pokud je to někomu, kdo žije ve městě jedno, tak ať si rovnou sedne pod Chebák a máchá nohama ve vodě. On na něj ten Chebák stejně brzo spadne.

To jsou všichni tak špatní, hloupí, či vidí je svůj prospěch?

Já nechci nikoho očerňovat, vycházím jen ze zkušeností, ale jak Vám může slibovat lepší zítřky ten, kdo nepřispěl k lepším včerejškům? Myslím samozřejmě ty, kteří se již v komunální politice pohybovali. Odměňujeme svými hlasy po zásluze. A nebo dejme šanci "novým". Já jsem pro změnu.

Může toto všechno obsáhnout běžný volič?

Pokud trochu chce, tak bez problémů. Stačí projít články, kde kdo hubou tluče a porovnat pár dat. Tak třeba teď. KOA s paní Ivetou Hejnovou, která pluje vodami politiky, jak se namane, blahořečí stav areálu Rolava a úžasných nafukovacích atrakcí na vodě. O jejich nevýhodném nákupu městem jsme již informovali. Běžný volič si musí připadat jak osel. Dál čtete, že nového šéfa KV Arény čekají trable s řešením ekonomických problémů, když za Kvasničky až do "Realistic-ké" aféry bylo vše zalité sluncem. A jak to, že se město soudilo s dodavateli KV Arény, když o tom nikdy rada města nerozhodla? Jak to, že se platili právníci a jak to, že k soudům za město nikdo nechodil a že bude město po prohraném soudním sporu platí soudní výlohy žalovaných? A jak to, že město prdí na krematorium a nechá nebožtíky vozit do ústeckého kraje? Co to mele pan náměstek Bruštík o tom, že město potřebuje svoje technické služby, když to doposud zavrhoval? Jsme snad jediným městem v kraji, které si najímá draze externí firmu AVE. Jak to, že si až teď vedení města všímá, že AC Start potřebuje dodělat a že na Slávii v Drahovicích nemají děti kam na záchod a i v zimě se převlékají na trávníku? Připomínají jim to totiž kandidáti, kteří do vedení města aspirují poprvé a současní kocourkovští nechtějí zůstat pozadu. Tedy oni jen ve slovech, protože doteď předvedli...ehm...nic.

A to všichni "noví" přinášejí blahobyt a spásu?

Nebuďme naivní. I tam se najdou kreatury, co o politický post marně usilují léta. Stačí opět prověřit jména. Pak tam vykukují extremisté, rasisté, novodobí hippies, co si myslí "vše vyřešíme u kulatého stolu, něco pokouříme a půjdeme sbírat heřmánek, popřípadě každé zastupitelstvo uzavřeme v objetí a zpěvem z luhů a hájů". Takoví sází na obecnou frustraci z politiky a že volič i když už přijde odevzdat hlas, bude chtít něco úplně jiného, i když zcela pitomého. Tak by mohli založit stranu třeba Pat a Mat a nebo kosí bratři. Nehledejme v tom vědu, sledujme, kdo je úspěšný mimo politiku, kdo nezištně hlásá zájem o Vary, komu není naše město lhostejné a vrhá se do politiky, i když to nemá v potřebě zisku a osobního prospěchu.

A Vy máte svého koně? Koho?

Mám. Nepovím.

Tak tedy děkuji. I když s nejasným koncem. Zas někdy na shledanou.

Autor: Přemysl Himmelfahrt

Host: Ing. Václav Benedikt

Obrazový doprovod: soukromý archiv

Nemáte oprávnění publikovat komentáře. Přihlašte se prosím.

Komentáře  

0 profile
2018-10-31 18:14
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

http://www.uaenationalgames.com/images/photos/41016/8/304cfba704c8ebb5db4b15ef.jpg