Co na to lesní zvěř

...aneb průlet magistrátním hájem

Otmar Homolka Otovi Řezankovi

Ahoj Oťasi,

děkuji ti za tvůj čas a zájem o to, jak mnozí členové současného vedení města přistupují ke správě našeho společného majetku a jak si vysvětlují svojí úlohu vyplývající z pozice zastupitele, resp. rady města, resp. jim blízké osoby.

Je smutné pozorovat, jak si koaliční partneři z ČSSD s bývalými členy  ANO rozdělují rozhodující pozice ve společnostech města, kde hospodaří s milionovými až miliardovými majetky ( KV Aréna, KV CITY, DP K.Vary ...,), organizují výběrová řízení pod svojí kontrolou, dosazují do důležitých pozic své lidi nebo jim je přímo vytvářejí, bez skrupulí se zbavují odborníků, jež jim nejsou po vůli a jak k tomu všemu (co m.j. dokolečka omíláme na všech zastupitelstvech) jejich kolegové z KOA mlčí v domnění, že jejich mantra o "stabilní koalici" ospravedlní jejich netečnost vůči mnohdy do nebe volajícím nestoudným praktikám jejich kolegů.

O miliardový majetek svěřený KV Aréně se stará člověk, který se nemusí nikomu zodpovídat a také se nezodpovídá, který zcela svévolně vyplatil 400 tis Kč bývalému řediteli, přestože ten prohrál s KV Arénou soud, který okamžitě po svém nástupu do funkce propustil většinu odborníků z vedoucích funkcí společnosti (s jedním z nich probíhá soud) a který bez kontroly zajišťuje opravy, údržbu a investice milionových hodnot a kterému za to vše koaliční kolegové zvýšili odměny za "dobře vykonanou práci".

A stojí za to uvést další zajímavé úkazy praktik karlovarské radnice:

- Vedení radnice jezdí na fotbal do Manchesteru za městské peníze

- Strategický zdroj energie pro město (Teplárna) je v rukou soukromého subjektu, který z něho financuje svůj sportovní klub a nikomu to nevadí

- Když se při kontrole zjistí, že hokejový klub z dotace od města na mládež platí výstroj extraligovým hráčům, poradíme jim: "Tak předělejte faktury "

- Když už ze zákona nemůžeme více dát hokejistům, tak dotační peníze proženeme přes "Nadaci města"

- Historické skvosty architektury města již desítky let chátrají (Císařské lázně, Alžbětiny lázně)

- Probíhají soudy o multifunkční halu za 1 miliardu a z radnice se jich nikdo neúčastní

- Strategický výbor nemá o čem jednat, tak se jednání ruší (město asi žádnou strategii nepotřebuje)

- Základní škola Komenského je personálně v rozpadu  a skoro rok ve stávkové pohotovosti a radnice si s tím neví rady a čeká, jak to dopadne

- Úředníci, kterým záleží na majetku města a mají jiný názor než vedení města, jsou šikanováni a nuceni k odchodům

ale hlavně, že je stabilní koalice. Ve Varech je to přeci normální stav.

Avšak pozor, každá nafoukanost politiků se brzy obrátí proti nim, tak už to na světě chodí. (jen pár příkladů z K. Varů: Keřka, Hybner, Pavel, Zeman, Roubínek, Hauptmann,..., o krajských a celostáních ani nemluvě)

Zdravím tě i své kolegyně a kolegy ze zastupitelstva.

Otmar Homolka

Nemáte oprávnění publikovat komentáře. Přihlašte se prosím.

Komentáře  

0 profile
2018-11-01 12:41
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

http://uj.galaktikusportal.hu/images/photos/4053/4/d20bc37f0d95b082939c605b.jpg