DOST UŽ TĚCH LŽÍ...

Milí občané města Karlovy Vary. Jestlipak víte, jak skutečně to s některými ději ve městě doopravdy je? Pokud nečtete jen Neználka a Radniční listy - obé ze stejné redakce - možná tušíte, že bez růžových brýlí pana primátora Kulhánka, to je vše tak trochu hodně jinak. Pojďme z našeho hosta dostat co nejvíce.

Přeji Vám dobrý den. Četl jste rozhovor s panem primátorem Kulhánkem v Parlamentních listech?

Dobrý den. Ano, četl.

A co na to říkáte?

Mám dvě možnosti, jak odpovědět. Buď se budu chtít rozpitvávání výplodů fantazie pana primátora vyhnout a omezím se na..."hmm, samé keci, ale dobrý sloh"...nebo "pan primátor umí dobře klást slovo ke slovu, oblékat si cizí kabát a vlát s povětřím"...či jakkoli podobně, a nebo se nechám unést a budu reagovat na otázku po otázce. Co byste raději?...předesílám, že v druhém případě se mohu nechat unést, protože má mozková kapacita zvládne omezený objem lží, polopravd a mýtů a v článku jich je asi třikrát tolik.

Jelikož jsem zvědavý a zvídavý novinář, poprosím o detailní reakci...

Bál jsem se toho, ale budiž. Tak tedy pro zvídavé a zvědavé.

1) V článku se dozvíme, že pan primátor ví, jak Premiér v demisi, pan Babiš, má postupovat v sestavování vlády. Má se vzdát potenciálního mandátu na předsedu vlády. Hezké ponaučení od člověka, který se snažil vnutit do koalice na kraj při minulých volbách a po hnutí, které volby vyhrálo na celé čáře požadoval hejtmanské křeslo. Opět Neználek staví raketu.

2) Celým článkem se vine jedovatá a ostny porostlá nit. "Pan primátor má vize". Prakticky ke všem tématům a tématickým okruhům. Navíc chce opět kandidovat a vrtět zadní částí těla na primátorské židli další čtyři roky. Pro šťoury a vrtáky předesílám, že proti panu primátorovi osobně nechovám zášť a nikam se nehrnu. Jen mi nesmírně vadí, jak je zacházeno s naším městem. Vše hodnotné mizí, nic účelného nového nevzniká a to, co magistrát občas pustí do éteru jako své plány, připomíná hloupý vtip. Jenže oni to myslí vážně.

3) Pan primátor míní, že předčasné volby nic neřeší. Jakpak by ne. Hrozilo by, že Ano získá ještě více hlasů a uskupení jako Starostové a nezávislí budou parlament vidět jen při dni otevřených dveří. Pan primátor dokonce míní, že bez Babiše by vláda byla jak mávnutím kouzelného proutku okamžitě. Hezky se uvažuje o výherci voleb. Ať je to kdokoli.

4) Pan primátor uvádí, že již probíhá příprava mnohých aktivit pro blaho města, které by rád v dalším volebním období realizoval. A co by to jako mělo být? Rekonstrukce vřídelní kolonády za odhadovaných 120-150mil Kč na 15 let? S následnou demolicí a soutěží na novou? Řešení rozsáhlého území kolem Vřídelní kolonády, kde na výjimku bez soutěže realizuje jeden subjekt zprávy o architektonických kvalitách současné kolonády? Realizace Integrovaného dopravního terminálu k Městské tržnici? Byty v Císařských lázních? Nové nákupní centrum do ulice U Solivárny opět z pera studia Hangár spolu se závody Mattoni? Toto opravdu naše město potřebuje? Nebo památková rezervace Unesco, o které s občany a podnikateli z dotčených území nikdo nehovořil a o nich bez nich již byla vyhlášena památková rezervace na rozsáhlá území včetně obytných komplexů v Drahovicích a Tuhnicích?

Dalšími odpovědmi pana primátora procházíte, kterak se poplácává po ramenou, jak umí čerpat dotace, jak navzdory politickým zvratům v koalici je se všemi kamarád a uchovává přátelské vztahy, jak významným počinem je vznik kanceláře architektury města a jak si uvědomuje nedostatky v dopravě a proto jako doposud bude řešit dopravu, dopravu a dopravu a to i navzdory malým legislativním možnostem, jaké má. I přesto se mu podařilo zvýšit poplatky za vjezd do lázeňského území, aby se nám tam někdo jen tak nepoflakoval. Omezení však postihne jen běžné obyvatele a podnikatele zajíždějící do centra při poskytování svým služeb. Kafíčkáři ve svých limuzínách centrum stále brázdí, jak kdyby nemělo být žádné zítra.

Co nám z toho všeho plyne?

Pro běžného čtenáře, který ve Varech nežije a nebo nemá prostor vnímat vše v reálných souvislostech je vše zalité sluncem. Za posledních 8 let Vary vzkvétají, buduje se vše možné a městská pokladna přetéká prostředky z dotací. Navíc je pan primátor se všemi kamarád a nemá nepřátel. V tomto samém duchu hodlá pokračovat v rozkvětu města a všichni se budeme jen a jen radovat. A ve skutečnosti? Přehlídka moci, kšeftů a zmaru s prázdnou pokladnou, kam pavouci nikoho nepustí. Jedinou změnou může být zvolení jiného vedení města a to s pečlivou rozvahou. Moc veřejnou nesmí do rukou dostat lidé, kteří postrádají osobnost a kteří neprojevili své znalosti a kvality ve vlastní činnosti. Těm ostatním se totiž politika stává kariérou a osobním růstem. Takoví nečiní pozitivní kroky pro město a jeho občany, ale pro sebe a své blízké.

Cosi shnilého je ve městě Karlovy Vary. Ošetřovat červivé jablko je zdlouhavé a nákladné. Já jsem pro odstranění červa.

Otázky pokládal: Přemysl Himmelfahrt

Odpovídal: občan města Karlovy Vary

Obrazový doprovod: Soukromý archiv

Nemáte oprávnění publikovat komentáře. Přihlašte se prosím.

Komentáře  

0 profile
2018-10-31 17:04
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

http://gallery.sonadow.com/albums/userpics/20799/webhosting-11461.jpg