X-krát prd

Co je jinak, než Vám současní vedoucí města šeptají do ucha.

Bazén hotelu Thermal - primátor města Patr Kulhánek tvrdí "To stát, to stát, my nic..." Prd. Víte, že pan primátor dostal nabídku převzít bazén pro město za symbolickou jednu korunu a odmítl to, protože byl rozběhnut plán bazénového centra u KV Arény? Koupací centrum trapné i na poměry obce zakopané za sedmero horami a devatero lesy. Co Vy na to?

Císařské lázně X Alžbětiny lázně - pan primátor Kulhánek tvrdí, že Karlovy Vary neutáhnou více jak jeden veřejný lázeňský dům - asi znalec - a jelikož připravují Alžbětiny lázně pro investora, Císařské lázně by byly moc velkou konkurencí a nekorektními podmínkami pro podnikání investora. Obrovské prd. Do Alžbětiných lázní plánují tobogánové centrum a hotel s takovým zadlužením města, že by Vám zrak přecházel, s tím, že úvěr investora bude vykrývat město svojí budovou a proto do Císařských lázní naplánovali byty, galerii vín, sál nesál apod. Pane jo. To je ale tvůrčích činů pro blaho města....ehm, pro blaho koho?

KV Aréna - tedy Realistic aréna - Jak je možné, že za město byla podána žaloba na dodavatele stavby, když o tom nikdy nerozhodla rada města? A když o tom rada města nikdy nerozhodla, jak to, že byli placeni právníci pro zastupování města, jak to, že k soudům za město vesměs nikdo nechodil, takže je město nakonec prohrálo a jak to, že teď díky tomuto postupu bude ještě platit soudní výlohy protistrany, tedy žalovaných dodavatelů stavby KV Arény? Že by zase velké prd do tváří občanů města?

Poté máme jistotu, co nám pan primátor Kulhánek odpoví, když se zeptáte na vznik KV Arény..."to já ne, to oni, ti přede mnou, já chudák to zdědil..." Zajímavé tvrzení. A co lidé, kteří se na "tunelu Aréna" podíleli? Čím hlouběji jdete po pramenech a dále nazpět časem, zjistíte, že karlovarská chobotnice tloustne a chapadel má více než bájný Kraken. Vydejme se třeba po nám známé linii pana Bc. Martina Frouse. Najdeme, kterak v roce 2005, tehdy ještě za BIOPLAN CONSULT s.r.o., předvádí analýzu nákladů a přínosů výstavby KV Arény, kde v hromadách slovních uzlů, kliček a obratů z říše kouzel vychází jednoznačné "hurááá". Poté se s panem Frousem setkáváme ve společnosti KV City Centrum s.r.o. plně vlastněné městem jako vedoucím provozu a investic, i když město má svůj odbor investic, ale to je asi jedno. A hned letíme ke hvězdám, pan Frous nám přináší od Hangáru studii na přestavbu areálu Rolava - do šuplíku a zaplať pán Bůh - , firma SVS 2000 s.r.o. a příval zakázek od města, nákup nafukovacích hraček na vodu mnohem dráž, než při přímém nákupu....Ale to nestačí, vedení města má štěstí na osvícené multikulturní, internacionální myslitele, kterým shůry přicházejí odpovědi na vše. Pan Frous je i v pracovní skupině k tvorbě územního plánu, kde vznik územního plánu brzdí jen paušální plat členů = odevzdají práci, není plat. Pak v pracovní skupině k Vřídelní kolonádě, kde myslitelé vydávají elaborát, jehož výsledkem je..."buď koupíme uhlí, nebo prodáme kamna...", dále je předsedou komise památkové péče a architektury. Že k tomu nemá žádné vzdělání? No a co? Město přeje tvůrčím myslitelům nezatíženým zbytečný vzděláním. Podívejte se na pana primátora. A kdo nám sem katapultoval pana Frouse? ČSSD.

...A co kdybychom místo voleb vždy po čtyřech letech podali inzerát?..."hledá se primátor a vedení města, vzdělání a praxe nejsou podmínkou, život vás naučí. Stačí být kreativní, nebránit se zařazení o jehož existenci ještě nemáte ani tušení a jít stále vpřed. Důležitá je absence červenání se a rozpaků při lhaní a dar stále mluvit. Je jedno o čem, jen je důležitá nepřetržitost."

Dopravní terminál - Opět hvězda našeho programu, pan primátor Kulhánek, zadal vypracování studie bez výběrového řízení jeho oblíbenému studiu hangár, které vyplodilo nerealizovatelný paskvil k Městské tržnici netržnici v podobě integrovaného dopravního terminálu, proti kterému se hned zvedlo celé město. Pan Kulhánek uvedl, že jen prověřuje jedno z možných umístění a že budou zvažovat další. Ale prd. Na jiná řešení nedošlo, IDT k tržnici válcoval tak dlouho, až už ho ani nikdo neposlouchal a jeho tvrzení o nemožnosti umístění terminálu místo stávající ohyzdy v podobě dolního nádraží je také vedle jak ta jedle. Z jedné třetiny vlastní město, ze dvou třetin stát. A to až po parkoviště autobusů. Tak co by to nešlo?

Město nemá peníze, nic nejde. - Zde musím souhlasit, ano, po vládnutí současného vedení města je doopravdy v městské kase sprostý dopis od pavouka a zbytky z myší, které se vzájemně chtěly požrat a možná nějaké směnky a dlužní úpisy, ale proto, že současní místodržící, kteří studovali správu města na vyšší odborné škole v Kocourkově, nic neví a nevidí dál než na špičku svého nosu, nenecháme naše město chátrat a uvadat. Přes 1000 lidí se z města odstěhovalo za panování  barona z Nemanic Ing. Petra Kulhánka. To je dost ne? A když by město chtělo třeba koupit zpět budovu Městské tržnice, že by v ní třeba, světe div se, mohla být Městská tržnice, byl by to celkem dobrý projekt ne? A co třeba nějaké ty parkovací domy realizovat? Také slušný projekt ne? A co nové centrum místo chátrající bývalé vodárny? Co Alžbětiny lázně bez tunelu? Co Vřídelní kolonáda? Co rozvoj města? Co oprava mostů a silnic? Co dolní nádraží a dopravní terminál? Co krematorium? To by všechno byly projekty, na které město může čerpat 1.250.000.000,-Kč. A vedení města? Prd.

KSO - Karlovarský symfonický orchestr - to je kapitola sama pro sebe. Probírejme se tím, co je možné slyšet. Lázně III. jim město nevýhodně (jak jinak) prodalo přímo pod sedadly jejich židlí a teď jim v budově končí pro majitele ztrátový pronájem, takže nejspíš bude "z domečku hajdy ven". Město pro svoji organizaci KSO nemá sídlo a prezentabilní sál...doopravdy ne? Primátor běží s požadavkem, že musejí do Císařských lázní, protože ví, že peníze připravené na ministerstvu na revitalizaci Císařských lázní se musejí začít čerpat tento rok, a že podmínkou čerpání je spoluúčast města. Tak proč teď nevytvářet naprosto hulvátský tlak, když je nám jedno, že tím můžeme pohřbít jedinou dochovanou stavbu na světě v tomto stavu a přijít tak opět o nedozírné hodnoty. Do toho pan Klsák "hurá, město může koupit zpět tržnici a KSO mohou tam...", Také si myslíte, že političtí zástupci ve vedení města musejí mít přiotrávenou potravu? Já ano. No jo, ale KSO asi tak moc nepálí absence sídla. Od vedení Grand hotelu Pupp dostali nabídku bezplatně využít jejich sál a administrativní prostory, což odmítli. A teď k jejich obsahu a náplni. Napříč tiskem letí zprávy o zdvojování, ztrojování funkcí, o tom, že mají dvakrát takovou administrativu, než počet hráčů, i když nikdo nepamatuje, kde a co naposledy hráli, že poloviční orchestr v Mariánských lázních hraje o sezóně 2x denně a stojí snad desetinu toho našeho a tomu tak je proto, že vedení města si z takto přeobsazených organizací tvoří stálé voliče, protože ti vědí, že při změně vedení města svoji existenci neobhájí. Alespoň ne v současné podobě a za současných nákladů. Takže zase veliké prd od vedení města. Je to jen nástroj k udržení moci.

"...a v rychlém sledu. Karlovy Vary potřebují nová pískoviště, nepotřebují vlastní technické služby, tedy vlastně nic jiného nepotřebují - Bruštík (politický povětroň); Krásná Rolava, kde chce každý relaxovat a kde je tolik atrakcí, že jsme z toho v sedmém nebi - Iveta Hejnová (politický povětroň); Město je bez peněz a zadlužené, ale v příštím volebním období vše dotáhneme k zdárnému konci...aby to nebyl úplný konec - co jsem neudělal, udělám a mám toho moc rozdělaného, tak to chci dokončit - brr, jímá mne hrůza - Kulhánek (KOA); město a cestovní ruch v něm zachrání lovci památek Unesco a tak tedy vstříc Unesco - konzervace města i v obytných zónách a lesích - asi aby nám neutekly veverky - Klsák (KOA); socialistická vřídelní kolonáda se mi líbí a musíme ji opravit - Bursík (ODS); zachráníme Vřídlo, protože jsme zjistili, že toto téma lidi zajímá. Do té doby nám to brala voda. Bouška (Karlovaráci); a zazpíváme si, třeba u Perly na Masaryčce...třeba tu "kupředu levá..." ne, tu nám už někdo vyzobl, tak třeba "s tím bláznem si nic nezačínej...nebo, pec nám spadla, pec nám spadla, Kulhánek jí nestaví, navíc ještě není doma a nikdo nic neumí...my také ne, ale umíme zpívat a někdy i létat - (Piráti); chcete rozhodovat o Vašem městě? Máte vychozenou základku a umíte se podepsat? Na jaké místo naší kandidátky chcete? (SPD); Město nechává za 385tis. Kč vypracovat 3D mapu města, která bude interaktivní a bude podkladem pro jeho správu - jedinečné, už aby to bylo, doteď jsme museli se vším posílat poštovního holuba, ale od zítra budeme interaktivní - Bruštík (politický povětroň); Krematorium ve městě zrušíme a posuneme ho o kousek vedle...k Chomutovu, třeba budou občané méně umírat a déle makat - Rada města Karlovy Vary...a navíc pan primátor Kulhánek (KOA) je přesvědčen, že převoz nebožtíků po obřadu k Chomutovu na žeh, je běžná praxe. Tak už jsem klidný. Je toho hodně, tak zase příště.

Autor: Ing. Václav Benedikt

Obrazový doprovod: soukromý archiv

 

Nemáte oprávnění publikovat komentáře. Přihlašte se prosím.