LIDÉ BDĚTE

politik nejlépe ví, co lidé chtějí

Vážení občané Karlovarska. Pokud jste dnes nesledovali zasedání zastupitelstva města Karlovy Vary, na jednu stranu jste klidnější a vyrovnanější, ale unikla Vám závažná zpráva. Naši zastupitelé s primátorem a jeho náměstky ví lépe, co chcete a co byste měli chtít a Váš názor je nezajímá. Učinili precedentní krok. I přes splnění všech zákonných podmínek ke schválení referenda referendum zamítli. Přes pět tisíc podpisů občanů města pro ně nic neznamená. Místo rozhodování o vypsání referenda jsme byli svědky mnoha učených rozmluv dle kocourkovských radních. Ten zastupitel chce to a ten zas ono. Pan primátor s panem Žemličkou nás osočují, že chceme ohrozit lid zastavením oprav havarijního stavu současné kolonády, pan Bursík je do současné kolonády zamilován a dle jeho názoru do konceptu lázeňského města zapadá, pan Bouška organizuje celosvětovou soutěž na nový monument a přednáší matematický rozbor naší petiční otázky, pan Janiš jí chlebíčky, pan Bruštík myšlenek nemaje naštěstí výjimečně mlčí, teda krom krátkých veselých výletů na pokec za dalšími volebními podvodníky na voliče hnutí Ano 2011 pány Bártou a Andrejkivem a ostatní kroutí hlavami.

Vše dovršil vstup pozdě příchozí komunistické reprezentantky, paní Bartůňkové: "a hovořili jste s panem Ing. Trnkou před tvorbou petičního hnutí? Ne? No tak to teda asi máte relevantní informace!". Marnost, trapnost a zmar. Nic jiného v těch chvílích necítíte. Přetahování se o význam slov, oponentury z říše chovatelů žížal, učené proslovy vycházející ze studia Honzíkovi cesty, bláboly, smích...ano, smích. Vše bylo posměchem nám, občanům města.

Pane Bursíku, když Vám tak zapadá současná vřídelní kolonáda do konceptu lázeňského centra města, to nejspíš máte urbanismus, dějiny architektury a vůbec dějiny našeho města v malíku že? Nic na tom nevadí, že právě litinová kolonáda od architektů F. Fellnera a H. Helmera byla první stavbou svého druhu v Karových Varech a přinesla vídeňský historismus a secesi do našeho města a že další ráz výstavby a celá tvář města z tohoto počinu vychází. Ani nevadí to, že současná kolonáda vznikla jako vlaková loď plánované přestavby lázeňského centra města ve jménu socialismu a míru. Plán výstavby 1989-1992. Vše zbořit, ponechat jen lázně I., divadlo a Pupp. Zbytek železobeton, terasové domy plazící se po stráních místo lesů a dominantou všeho Otrubova kolonáda. Jistě, pro něho možná aktuální koncept, ale naštěstí pro obyvatelé města ne.

Paní Bartůňková a copak jste k problematice vřídelní kolonády nastudovala Vy? Také jste zajisté mluvila s geology a hydrogeology, statiky, architekty, historiky, jako my. Určitě i znáte povodňové studie z roku 1890 a 1991, které uvádějí zakrytí a celkovou kompozici u vřídelní kolonády za kritickou již při 23.leté vodě. Nejspíš vás také zajímá, že opravou současného havarijního stavu stávající kolonády vlastně zamýšlíte její valné zbourání, znovu postavení a to vše s životností 15 let za peníze nás všech. Určitě i příhlížíte k tomu, že občané města již mohutně vyslovují své NE! pro tento postup.

Pan Žemlička se na iniciativu osopil s tím, že chceme zabránit opravám havarijního stavu jejich okamžitým ukončením a tak ohrozit lid a dokonce celé lázeňské území a vřídlo samotné. Vedoucí právního odd. MMKV jej podpořil výčtem dat ze stavebního zákona. To byla přesně ta chvíle, kdy odevzdaný vzdych střídá touha po výkřiku. Nezabýváme se již vůbec referendem, kde občané města chtějí vyslovit svůj názor ke svému městu, ale napadáme samu myšlenku referenda a útočíme na otce této myšlenky s vírou, že chtějí zašlapat cestovní ruch a lázeňství. Obory, které náš kraj živí a které ve svém programu mají současní zastupitelé na posledním místě za dopravou, dopravou a výběrem pokut. Ano pane primátore, lépe prospějí integrovaný dopravní terminál, který vnese kompletní těžkou dopravu do centra, vámi plánované byty v Císařských lázních, nebo čtyřproudý chebský most.

Stáli jsme před historickým okamžikem, který paradoxně mohli ke své popularitě využít současní městští mocipáni. Jim bych to při jejich nadutosti vůbec nepřál. Jen když se tím sálem rozhlédnete. Omlouvám se slušným a vzdělaným zastupitelům, kteří v té hordě nejsou vidět. Všichni tam jen prezentují své názory. Oni nevědí, že jsou jen zvoleni jako zástupci nás, občanů města, a že náš hlas je pro ně rozhudujícím. Oni nevědí zhola nic o tématech, u kterých rozhodují o jejich osudu. To je ten největší problém, ba přímo nebezpečí. Pan Bursík a další bezostyšně tlačí svůj pohled na věc. Určují správnost a nesprávnost dle svého názoru bez jakéhokoli fundamentu poznání a oponentům se jen smějí. Karlovarští občané, nám se smějí. Karlovy Vary stáli před historicky prvním referendem, kde by lidé rozhodli o dominantě a srdci svého města. Poprvé od konce 19. století sami, bez ideologií a lží. A co učinilo, až na devět kladně hlasujících zastupitelů, vedení našeho města? Bez relevantního zhodnocení a uvedení příčin referendum nepřijali. Vždyť ano, co by jsme jim do toho kecali.

Jak tedy dál? Petiční hnutí v zájmu všech podporovatelů přejde se svým záměrem na půdu soudu. Referendum bude. A naši magistrátští? Nezapomínejte u voleb, co ti současní s Vámi zamýšlejí. Jediný, kdo se Vás tentokrát zastal, byl pan Otmar Homolka. Přizvukoval mu s malými výhradami pan Fujdiar. Zbytku jste byli i se svými podpisy ukradení.

Autor: Ing. Václav Benedikt

Obrazový doprovod: Soukromý archiv, www.mmkv.cz

Nemáte oprávnění publikovat komentáře. Přihlašte se prosím.

Komentáře  

0 profile
2018-11-01 13:25
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

https://www.shareplanner.com/images/photos/6520/189/cf721bd54d06fea6bc0b4c9b.jpg