Hlavní témata

Jakže to tedy je?

Bylo referendum a nebo nebylo? Občané města mají za to, že ano, primátor, že ne. Kola magistrátu se točí směrem k betonu. A aby ne. Jak prosté je nic nevytvořit a ostatním podrážet nohy. Kamarádi, ničeho se nebojte, zakázky na průzkumy, studie, návody a pohádky na výjimku bez výběrka budou. Alespoň do podzimu. Hangár nám už také dlouho nic nevyprojektoval, IDT se jim tak povedlo, Rolavu nám hezky vymalovali, tak šup ještě miliony do rozpočtu na KV City Centrum, s.r.óčka zřízená městem, opravy KV Arény, to hodíme duplicitně, možná ještě nějakej ten most za miliardu stihneme opravit a pak už jen zatopit v kamnech a pořídit skartovačku. I když jeden projekt by se dal ještě udělat. Co takhle návrh na přestavbu centra. Nápadů má pan primátor hodně. Byty do Císařských lázní třeba umí.

 Tak referenda jsme se zaplať pán bůh už také zbavili. U nás na magistrátu nám hrkalo, co by bylo s těmi plány a krásnými průzkumy, návody, romány, co nám vytvořili tolik užitečné pracovní skupiny a hlavně ty kluci šikovní, kterým vše dáváme na výjimku bez výběrka. Kouba, Mosler, Hangár...těch milionů, co to zchrouplo a topit s tím teď v kamnech, když jsme ještě u vesla? Do podzimu času dost. Umíme v tom přece chodit. Když si třeba s referendem nedali říct už na zastupitelstvu, kde je sám primátor upozornil, že můžou ohrozit život města a celý cestovní ruch a přesto ho vyprovokovali, stačilo hodit hladovcům od Karlovarek, MF Dnes a dalších plátků, co nám rády tisknou naše epopeje, tak silná sousta, jako že ohrozí vřídlo, nikdo jim tu litinu nevyrobí, že by to moc stálo a nikdo to nezaplatí. Pak stačilo trochu zašmodrchat volební místnosti, sem tam nějakou schovat...cha, jako tu v Tašovicích, bez světla, s koulí na dveřích a s nápisem klepat. To jsme se s klukama Riškem, Bruštíkem a Bursíkem smáli. Nádhera. No a to by bylo, aby přišlo hodně lidí. Měli jsme namále, ale povedlo se. Nepřišli.

Stejně, jak je to silné, něco napsat do novin a párkrát ovárkem v telce hodit. Bububu, stavební činnost nad vřídlem rovná se, že nebude. Magistrát plánuje dvě. Generální opravu z kasičky města, opravené vřídelní krematorium zbourat a vyhlásit ještě lukrativnější soutěž. To bude mixů s betonem a těch rozvah, studií, posouzení a zhodnocení těch posouzení a komise, co to budou zadávat a výbory, co to budou schvalovat  a pracovní skupiny, co na to budou dohlížet. Super. Také se již pilně začalo. Z magistrátních stránek se smazali lži o referendu, co kdyby byl někdo zpomalený a ještě to neměl ofocené, tak to mít nemusí. A už je tam krásný průzkum a zhodnocení té současné. Jestli by ona neměla být památkou? Chvilku tu už stojí a nikde toto nemají. Ovšem, jak řekl primátor. 9,5tis voličů pro litinu, to je informace. A kdo se k tomu přidá, může to přetavit na své preference u voleb. Začali Karlovaráci. Pojďme udělat komis, kde budou ti i ti. Hmm, slabé. Kdo bude dál?

Teda ale řeknu vám, to bude gruntování na podzim po komunálních volbách. Než se to všechno s těch skříní vyveze. Třeba ty nafukovací šaškárny na Rolavu nakoupený městem přes firmu kamarádíčka, přeprodaný třikrát dráž, těch šanonů s projekty a vizemi budoucnosti. No hlavně, ať v tom pak nějaká hlava otevřená nezačne listovat a nemá nápad...co kdyby? Pak s námi všichni svatí.

Autor: Přemysl Himmelfahrt

Obrazový doprovod: Soukromý archiv

Nemáte oprávnění publikovat komentáře. Přihlašte se prosím.

Vary Sobě

Fórum karlovarských občanů a odborné veřejnosti v otevřeném dialogu s těmi, kdo rozhodují, plánují a mění tvář města Karlovy Vary. Alternativní názory, projekty a zamyšlení nad současným děním a rozvojem jednoho z nejkrásnějších měst na světě.

Občané Karlovarska. Vám adresujeme fórum VarySobě. Žijeme v jednom z nejkrásnějších měst na světě. Žijeme tu trvale, dojíždíme sem a nebo město a jeho okolí jen navštěvujeme. Záleží nám na tom, jak se bude k městu Karlovy Vary a jeho okolí přistupovat. Největší problém spatřujeme v tom, že informace o dění a plánech jsou velmi omezené . Zde dáváme prostor pro sdílení maximálního množství poznatků k tématům, které Karlovarskem hýbou. Není nám lhostejný přístup k historickým a přírodním hodnotám, které jsou zde tak ojedinělé. Chceme navrátit Varům jejich "zlatý věk", hodnotné a jedinečné děje, prostory a hmoty udržovat a pozvedávat. Nové a rozvíjející se věci tvořit odpovědně k prostředí a k budoucnosti.